Koordinatörlük

Koordinatörün Mesajı

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Her şey için çok geç olmadan ben değil, insan merkezli bir anlayışla çocuklarımıza yeşil, yaşanabilir bir gelecek bırakmak zorundayız. Bu sebeple ʺSıfır Atık ʺ diyerek yola çıktığımız çevremizde sadece atıklarımızı dönüştürerek yönetmekle değil sürdürülebilir bir kalkınmayı da hedeflemek zorundayız. İletişimin yüksek seviyelere ulaştığı adını post-modern olarak koyduğumuz bu tuhaf zamanlardan geçerken bilinçsiz ve vahşi bir tüketimin yol açtığı kirlilik ile doğal kaynaklarımızın tükenişi gerçeğini görmemezlikten gelemeyiz. O nedenle çevremizi ve doğamızı tehdit eden krizlerin çözümü, birey olarak farkındalık ve sorumluluk sahibi olmamıza bağlıdır. Gerçekleştirilen sıfır atık projeleri de bu farkındalık ve sorumluluk duygusunun en önemli göstergesidir.

Koordinatörlük olarak biz de üzerimize düşen bu sorumluluk ve farkındalığı yapacağımız etkinlikler ve eğitimlerle yerine getirmeye çalışacağız. Öncellikle ʺAğaç yaşken eğilirʺ atasözümüzden yola çıkarak ilk öğretimdeki çocuklarımıza, daha sonra sırası ile; gençlerimize ve büyüklerimize ʺSıfır Atık Eğitimiʺ adı altında belirli zamanlarda yapacağımız sunum ve yarışma programlarımızla, kısa metrajlı film gösterileri ile faaliyetlerimizi gerçekleştirmeyi planlamaktayız.

Koordinatörlüğümüzün ʺ Sıfır atık ile geleceğimizi dönüştürelimʺ mesajı ile, hep beraber bu gönül seferberliğinde çalışmak dileği ile;  tüm akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür ediyorum.

                                                                                                                  

                                                                                                                                                                                                                                       
Doç. Dr. Kadir ÖZDEMİR
Sıfır Atık Yönetimi Koordinatörü

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin